Bela čokolada

snorci  

član od: 2.8.2002

sporočila: 66

tema odprta - 14. nov 2003 19:57 | ogledi: 4.975 | odgovori: 17

Živjo!

Približuje se fantov rojstni dan in rada bi mu spekla kakšno slaščico v kateri se uporablja bela čokolada, ker jo ima zelo rad. Kakšen nasvet, recept?

Hvala vsem!

snorci

Stasa  

član od: 17.3.2002

sporočila: 299

15. nov 2003 13:50

To je krema, ki sem jo senla iz tega foruma (če se ne motim, je od Loni) in je noro dobra: Svetla krema za rolade in torte: 250 g bele čokolade, 4 listi želatine, 1 žlica pomarančnega soka, 1 jajce in 1 rumenjak, 0,5 l sladke smetane Čokolado nalomimo na koščke, damo v skledo, skledo pa postavimo nad kozico z vročo vodo. Segrevamo, da se čokolada razpusti. Želatino namočimo v mrzli vodi, da nabrekne. V kotličku nad soparo kremasto stepemo 1 jajce, 1 rumenjak in pomarančni sok. Iztisnemo želatino in jo razpustimo v tej kremni zmesi. Dodamo čokolado in razmešamo, da dobimo gladko kremo. Kotliček odstavimo na hladno. Ko se začne krema strjevati, stepemo sladko smetano in jo primešamo kremi. Lahko uporabiš tudi temno čokolado. LP, Staša

snorci  

član od: 2.8.2002

sporočila: 66

17. nov 2003 8:56

Hvala! :) snorci

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

18. nov 2003 8:51

Krema je fantastična - na kokosov biskvit- njam njam............ Marta

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

18. nov 2003 10:31

Jaz sem prejsnji teden naredila tako kremo: 250 g cokolade (bele ali temne) 250 g sladke smetane Sladko smetano segrejes, toliko, da se zacne topiti cokolada v njej. Pri tem pazi, da ne zavre. Ko je vsa cokolada stopljena, posodo odstavi, da se ohladi. Nekateri pravijo, da bi morala ta masa stati v hladilniku celo noc, jaz sem jo pustila samo 4 ure. Ohlajeno stepas s palicnim mesalnikom, da naraste. S to kremo lahko nadevas torte, lahko pa jo serviras v posodicah kot sladico na zlico. LP ribica

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

18. nov 2003 11:36

Ribica, smetano lahko mirno zavreš! Miljonkrat preizkušeno! Sporočilo je spremenil(a) Noa dne 18. nov 2003 11:36:42

renatana  

član od: 19.4.2003

sporočila: 250

18. nov 2003 20:41

Res je, tudi jaz jo glede na nasvete na forumih vedno zavrem in še zmeraj se je stepla v prekrasno kremo.

mami1  

član od: 11.6.2004

sporočila: 129

16. sep 2004 13:07

POZDRAVLJENI, IMAM KAR NEKAJ SLABIH IZKUŠENJ S SMETANAMI ZA STEPANJE, PA ME ZANIMA, ČE MI LAHKO PRIPOROČATE, KATERO OD SMETAN NAJVEČKRAT UPORABLJATE ZA PRIPRAVO KREM IN PREMAZOV. RASTLINSKE NE UPORABLJAM RADA, KER JE PRESUHA. PREKMURKA JE OMENILA KOKOSOV BISKVIT. ALI LAHKO DOBIM RECEPT ZA TA BISKVIT? KONEC TEDNA DELAM TORTO - ZA PRAZNOVANJE "DIPLOME", PA SEM RAZMIŠLJALA O KOMBINACIJI KOKOSOVEGA BISKVITA IN KREME IZ BELE ČOKOLADE. IMATE MORDA TUDI KAKŠNO IDEJO, KAJ NAJ NAPIŠEM NA TORTO (NPR. ČESTITKE ZA DIPLOMO ALI PA KAJ SIMBOLIČNEGA NARIŠEM). HVALA ZA VSA MNENJA. MAMI1

cbelca  

član od: 6.9.2004

sporočila: 58

16. sep 2004 20:42

čau, mami1 Jaz vedno uporabljam alpsko smetano za stepanje v kombinaciji z rastlinsko (pomurske mlekarne) in sicer ponavadi: - 0,5 l alpske smetane - 2 dcl rastlinske smetane Vedno pride zelo čvrsta, pa še ravno prav sladka brez da bi jo dodatno sladkala. To kombinacijo uporabljam pri kremšnitah in smetanovo-sadnih tortah. V kolikor gre pa za drugačne "kreme" pa vedno uporabljam samo alpsko smetano (za belo kremo bi torej uporabila alpsko). Tudi jaz bi rada recept za kokosov biskvit, ker sem nora na kokos. hmm, na torto bi lahko napisala npr. čestitam, univ.dipl.ing....kakršna je pač izobrazba, narišeš pa lahko čepico s cofkom, sicer je to bolj ameriški stil,... upam, da sem malo pomagala uspešno peko želim in mirno roko pri krašenju torte! lep pozdrav cbelca p.s. sporoči, kako si se odločila oz kako ti je uspelo! Maja Pajer

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

16. sep 2004 21:57

jaz imam raje rastlinsko kot navadno vendar mi je vseeno una modra malo premastna zadnjič sem pa pri nas v lokalu od šefa dobila eno rastlinsko ki je blila v rumenem tetrapaku litersko pakerano pa vrtnico je mela gor narisano tista smetana je pa res fullll dobra ni mastna in ni preveč nasitna super je sam nazalost nevem imena zdi se mi da je neka mađarska ferma

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

17. sep 2004 9:48

KOKOSOV BISKVIT penasto mešamo 6 rumenjakov ,1 jogurtov kozarec vode ,25 dak sladkorja , 1 vanili sladkor ,dodamo 1 jogurtov kozarec belega olja ,30 dak moke , ki smo ji primešali 1 pecilni prašek in 10 dak kokosove moke ,nazadnje rahlo primešamo sneg 6 beljakov . Lep pozdrav in veliko užitkov ob peki . Marta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti